Вчені: "Кохання може призвести до таких же змін у серці, як інфаркт"

28 Листопад, 2017 - 15:15

Виявляється, під час розлучення серце людини зазнає майже "інфарктних" змін. Такого висновку дiйшли науковцi Абердинського унiверситету (Шотландiя), пише Експрес. Два роки вони спостерiгали за людьми, що перебували у пригнiченому станi через розлуку зi своєю "половинкою". Показники їхньої серцевої дiяльностi зiставляли з даними пацiєнтiв кардiологiчних вiддiлень. 

З'ясувалося, що серце внаслiдок стресу, викликаного любовними переживаннями, зазнає майже такого ж ураження, як у тих, в кого стався iнфаркт мiокарда. Крiм того, лiкарi помiтили, що жiнки переживають серцевий бiль, спровокований негативними емоцiями, набагато гострiше, нiж чоловiки.

"Тому й існує таке поняття, як стресова кардiомiопатiя, - пояснив Анатолiй Дорогой, лiкар-кардiолог, доктор медичних наук. - Цьому стану передує, як правило, сильне емоцiйне потрясiння, наприклад розрив з коханим. Чи втрата такої людини. Симптоми стресової кардiомiопатiї подiбнi до проявiв iнфаркту: виникає рiзкий бiль у грудях, з'являються проблеми з диханням, нудота, запаморочення, по обличчю пiт тече градом... I причиною є не проблеми iз судинами серця як такi, не закупорення артерiї, а рiзкий приплив стресових гормонiв, як-от адреналiн".

Це може призвести навiть до зупинки серця. Тому iгнорувати такi симптоми аж нiяк не можна. I схема лiкування багато в чому подiбна до терапiї хворих пiсля iнфаркту мiокарда, призначають майже таку ж групу препаратiв. Але хворому дуже важливо не пiддавати себе дiї стресу, що викликав бурхливу реакцiю. I це в деяких ситуацiях - найважче. Може знадобитися допомога й психолога, психотерапевта, адже стабiлiзувати тиск, стан серцевого м'яза кардiолог може, а от вилiкувати хвору душу - завдання вже iншого плану. 

Проблема i в тому, що внаслiдок депресiї, в яку впадає людина, котра пережила втрату коханого, в її органiзмi рiзко зменшується кiлькiсть так званих гормонiв
радостi, що мають антиоксидантнi властивостi, забезпечують профiлактику утворення тромбiв, сприяють нормалiзацiї тиску. Тож напади можуть повторюватися i повторюватися. 

У всіх людей iз так званим розбитим серцем порушується сон, частота ударiв серця зростає, часто стаються перепади тиску. Нерiдко одночасно порушується й робота шлунково-кишкового тракту, вiд чого погiршується робота iмунної системи. Тому з'являється маса рiзних хвороб, у тому числi запального й респiраторного
характеру. Людина з розбитим серцем -- легка здобич для багатьох недуг. 

Легше виходять iз такого стану екстраверти - люди, вiдкритi для спiлкування, вони волiють не залишатися наодинцi зi своїми переживаннями. I це добре, адже, яким сильними не був би бiль вiд втрати коханого, важливо знайти в собi силу
"переключитися" на щось позитивне й радiсне. I, можливо, збагнути, що той, хто розбив тобi серце, -- не останнє й навiть не найсильнiше кохання в життi. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.