Вчені виявили приємне заняття, яке покращує роботу мозку

30 Листопад, 2017 - 16:45

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі проаналізували мозок людей, які повинні були якомога швидше розподіляти по категоріях різні
зображення. З"ясувалось: що більш сонними вони були, то важче  їм було виконати завдання. живлені в мозок електроди показали, що швидкість роботи його клітин впала разом зі швидкістю реакції самих пацієнтів.

"Недосипання уповільнювало мозкову активність. Швидкі у звичайній ситуації нейрони реагують повільно, менш ефективно працють і переключаються довше, ніж
зазвичай", — зазначив доктор Юваль Ндр, що очолює дослідження.

Також вчені з'ясували, що у тих зонах мозку, де клітини працювали гірше, сповільнилися і мозкові хвилі — тобто частини його буквально "спали", хоча людина насправді не спала. Це могло спровокувати тимчасові провали в пам'яті і проблеми із зором.

Загалом же недосипання впливає на мозок, порівнянно з ефектом від вживання занадто великої кількості алкоголю,  попередили фахівці.

Тож невиспана людина за кермом автомобіля може не помітити, йдучого попереду пішохода. "Це закладає основу для когнітивних прорахунків в тому, як ми сприймаємо навколишній світ і як ми на нього реагуємо. Сам процес спостереження за пішоходом сповільнюється у занадто втомленому
мозку водія. Його мозку потрібно більше часу на реєстрацію того, що він усвідомлює", — говорить один з авторів дослідження, професор нейрохірургії доктор Іцхак Фрід, пише visti.pro. Тож, аби покращити роботу мозку, варто добре висипатись.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
14:00
23-річний юнак став наймолодшим в Україні пацієнтом, якому пересадили донорське серце після імплантовано механічного.
16:05
Фахівці кажуть, жодні з народних методів перевiрки грибів на їстивнiсть науково не обгрунтовані.
14:05
Моїм основним принципом у роботі з пацієнтами було дослідити мотивацію нанесення татуювання. І ось, що я зрозумів.
11:00
У медзакладах грубо порушують норми харчування, визначені МОЗ. Розслідування "Експресу".
14:55
4 жовтня у світі відзначають день усмішки.
15:15
Медики кажуть, однією з вагомих причин народження поєднаних близнюків є протигрибкова терапія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.