Вчені виявили приємне заняття, яке покращує роботу мозку

30 Листопад, 2017 - 16:45

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі проаналізували мозок людей, які повинні були якомога швидше розподіляти по категоріях різні
зображення. З"ясувалось: що більш сонними вони були, то важче  їм було виконати завдання. живлені в мозок електроди показали, що швидкість роботи його клітин впала разом зі швидкістю реакції самих пацієнтів.

"Недосипання уповільнювало мозкову активність. Швидкі у звичайній ситуації нейрони реагують повільно, менш ефективно працють і переключаються довше, ніж
зазвичай", — зазначив доктор Юваль Ндр, що очолює дослідження.

Також вчені з'ясували, що у тих зонах мозку, де клітини працювали гірше, сповільнилися і мозкові хвилі — тобто частини його буквально "спали", хоча людина насправді не спала. Це могло спровокувати тимчасові провали в пам'яті і проблеми із зором.

Загалом же недосипання впливає на мозок, порівнянно з ефектом від вживання занадто великої кількості алкоголю,  попередили фахівці.

Тож невиспана людина за кермом автомобіля може не помітити, йдучого попереду пішохода. "Це закладає основу для когнітивних прорахунків в тому, як ми сприймаємо навколишній світ і як ми на нього реагуємо. Сам процес спостереження за пішоходом сповільнюється у занадто втомленому
мозку водія. Його мозку потрібно більше часу на реєстрацію того, що він усвідомлює", — говорить один з авторів дослідження, професор нейрохірургії доктор Іцхак Фрід, пише visti.pro. Тож, аби покращити роботу мозку, варто добре висипатись.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.