Якщо не зробите цього зранку, незабаром захворієте

3 Грудень, 2017 - 11:00

Відмова від сніданку зумовлює розвиток тяжких захворювань, зокрема, мова про ожиріння, діабет другого типу, гіпертонію, серцево-судинні недуги. Таку залежність довели науковці Тель-Авівського університету.

Спеціалісти пояснили, мовляв, сніданок викликає правильну експресію генів, які повинні включатися в певний час доби. Тоді як відмова від ранкового прийому їжі може викликати важкі наслідки для здоров"я.

У дослідженні взяли участь 18 осіб з надмірною масою тіла, які страждають на діабет, та 18 осіб з нормальною масою тіла. В один з тестових днів вони вживали їжу на сніданок і обід, в інший день у них був тільки обід. При цьому спеціалісти брали в респондентів кров для аналізу, щоб з'ясувати концентрацію специфічних білків
та активність генів, пов'язаних з травленням. Крім того, визначали рівень глюкози, інсуліну, а також травного гормону глюкагоноподібного пептиду-1 і дипептиділпептидази-4 — ферменту, який бере участь у регуляції імунної системи.

Згідно з висновками фахівців, споживання сніданку викликає правильну експресію генів, які повинні включатися в певний час доби. У свою чергу, це допомагає регулювати масу тіла, артеріальний тиск, функцію ендотелію (внутрішня поверхня судин) і перешкоджає атеросклерозу як у здорових людей, так і у діабетиків. У тих людей, які пропускали сніданок, спостерігалися стрибки рівнів цукру в крові і зниження чутливості до інсуліну в інший час доби. Люди ставали більш схильними до повноти, навіть якщо не об'їдалися, пише health.unian.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.