Медики: швидкими темпами розвивається новий вид залежності

5 Грудень, 2017 - 14:45

Хьюнг Сук Сео, доктор медичних наук, професор нейрорадіології в Корейському університеті в Сеулі (Південна Корея) і його колеги використовували магнітно-резонансну спектроскопію, щоб отримати дані про роботу мозку підлітків, залежних від своїх гаджетів. У дослідженні взяли участь 19 юнаків та дівчат, яким діагностували "залежність від інтернету або смартфону". Ще 19 підлітків задіяли в контрольній групі.

З’ясувалося, що рівень гамма-аміномасляної кислоти – нейромедіатора, який переважно уповільнює сигнали мозку, а також впливає на зорові й моторні функції, по відношенню до глутамат-глютаміну - нейромедіатора, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан, у "залежних" підвищений. Речовини зафіксували в передній поясній корі мозку, ці показники  є схожими на показники при діагностованій депресії або тривожності.

12 підлітків, у яких діагностували "залежність", отримали дев'ять тижнів когнітивної поведінкової терапії, модифікованої з програми когнітивної терапії для ігрової залежності. Дослідники використовували адаптовані тести на наркотики для вимірювання серйозності інтернет-залежності. Питання зосереджувались на тому,
як інтернет і смартфон впливають на повсякденне та соціальне життя, продуктивність, сон і почуття.

Результат: у залежних підлітків були значно вищі бали по депресії, тривожності, тяжкості безсоння та імпульсивності, пише pogliad.ua.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.