Медики: швидкими темпами розвивається новий вид залежності

5 Грудень, 2017 - 14:45

Хьюнг Сук Сео, доктор медичних наук, професор нейрорадіології в Корейському університеті в Сеулі (Південна Корея) і його колеги використовували магнітно-резонансну спектроскопію, щоб отримати дані про роботу мозку підлітків, залежних від своїх гаджетів. У дослідженні взяли участь 19 юнаків та дівчат, яким діагностували "залежність від інтернету або смартфону". Ще 19 підлітків задіяли в контрольній групі.

З’ясувалося, що рівень гамма-аміномасляної кислоти – нейромедіатора, який переважно уповільнює сигнали мозку, а також впливає на зорові й моторні функції, по відношенню до глутамат-глютаміну - нейромедіатора, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан, у "залежних" підвищений. Речовини зафіксували в передній поясній корі мозку, ці показники  є схожими на показники при діагностованій депресії або тривожності.

12 підлітків, у яких діагностували "залежність", отримали дев'ять тижнів когнітивної поведінкової терапії, модифікованої з програми когнітивної терапії для ігрової залежності. Дослідники використовували адаптовані тести на наркотики для вимірювання серйозності інтернет-залежності. Питання зосереджувались на тому,
як інтернет і смартфон впливають на повсякденне та соціальне життя, продуктивність, сон і почуття.

Результат: у залежних підлітків були значно вищі бали по депресії, тривожності, тяжкості безсоння та імпульсивності, пише pogliad.ua.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.