Медики: швидкими темпами розвивається новий вид залежності

5 Грудень, 2017 - 14:45

Хьюнг Сук Сео, доктор медичних наук, професор нейрорадіології в Корейському університеті в Сеулі (Південна Корея) і його колеги використовували магнітно-резонансну спектроскопію, щоб отримати дані про роботу мозку підлітків, залежних від своїх гаджетів. У дослідженні взяли участь 19 юнаків та дівчат, яким діагностували "залежність від інтернету або смартфону". Ще 19 підлітків задіяли в контрольній групі.

З’ясувалося, що рівень гамма-аміномасляної кислоти – нейромедіатора, який переважно уповільнює сигнали мозку, а також впливає на зорові й моторні функції, по відношенню до глутамат-глютаміну - нейромедіатора, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан, у "залежних" підвищений. Речовини зафіксували в передній поясній корі мозку, ці показники  є схожими на показники при діагностованій депресії або тривожності.

12 підлітків, у яких діагностували "залежність", отримали дев'ять тижнів когнітивної поведінкової терапії, модифікованої з програми когнітивної терапії для ігрової залежності. Дослідники використовували адаптовані тести на наркотики для вимірювання серйозності інтернет-залежності. Питання зосереджувались на тому,
як інтернет і смартфон впливають на повсякденне та соціальне життя, продуктивність, сон і почуття.

Результат: у залежних підлітків були значно вищі бали по депресії, тривожності, тяжкості безсоння та імпульсивності, пише pogliad.ua.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.