Медики: швидкими темпами розвивається новий вид залежності

5 Грудень, 2017 - 14:45

Хьюнг Сук Сео, доктор медичних наук, професор нейрорадіології в Корейському університеті в Сеулі (Південна Корея) і його колеги використовували магнітно-резонансну спектроскопію, щоб отримати дані про роботу мозку підлітків, залежних від своїх гаджетів. У дослідженні взяли участь 19 юнаків та дівчат, яким діагностували "залежність від інтернету або смартфону". Ще 19 підлітків задіяли в контрольній групі.

З’ясувалося, що рівень гамма-аміномасляної кислоти – нейромедіатора, який переважно уповільнює сигнали мозку, а також впливає на зорові й моторні функції, по відношенню до глутамат-глютаміну - нейромедіатора, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан, у "залежних" підвищений. Речовини зафіксували в передній поясній корі мозку, ці показники  є схожими на показники при діагностованій депресії або тривожності.

12 підлітків, у яких діагностували "залежність", отримали дев'ять тижнів когнітивної поведінкової терапії, модифікованої з програми когнітивної терапії для ігрової залежності. Дослідники використовували адаптовані тести на наркотики для вимірювання серйозності інтернет-залежності. Питання зосереджувались на тому,
як інтернет і смартфон впливають на повсякденне та соціальне життя, продуктивність, сон і почуття.

Результат: у залежних підлітків були значно вищі бали по депресії, тривожності, тяжкості безсоння та імпульсивності, пише pogliad.ua.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.