Ожиріння визнали небезпечнішим, ніж вважалося раніше

7 Грудень, 2017 - 11:30

Шкідливі наслідки надмірної ваги недооцінюються, стверджують вчені з Брістольського університету. Зокрема, раніше не враховувався вплив інших факторів, які могли збільшувати смертність.

Науковці проаналізували дані, отримані під час HUNT – довгострокове дослідження, проведене в Норвегії, в якому взяли участь 130 тисяч людей. Вчені проаналізували взаємозв'язок між масою тіла пацієнтів, їх фізичним станом і смертністю у сім'ях. І виявилося, що надмірна вага збільшує ризик смерті набагато більше, ніж вважалося раніше, пише 24tv.ua.

Попередні дослідження не могли вказати "чистий" взаємозв'язок між ожирінням та смертністю. Проблема полягала в тому, що на висновки медиків впливали інші захворювання, які перенесла людина.

Ця наукова праця базується на тому, що ІМТ (індекс маси тіла) батьків і дітей пов'язаний генетично. При цьому на показники дитини не впливають хвороби батьків. Взявши до уваги ІМТ дітей і рівень смертності батьків, співробітники наукових центрів змогли виявити прямий вплив ожиріння на ризик смерті.

Це дослідження спростовує міф, що невеликий надлишок маси тіла не може сильно вплинути на здоров'я людини. “Ми виявили, що попередні дослідження недооцінили вплив надмірної ваги на смертність, і наші висновки підтверджують нинішні рекомендації щодо підтримки ІМТ в межах від 18,5 до 25", – заявив один з авторів дослідження доктор Девід Кларк.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.