Вчені пояснили, чому грип особливо небезпечний для осіб похилого віку

7 Грудень, 2017 - 10:00

Згідно з результатами дослідження вчених з Медичної школи при Університеті Вандербільта (США), навіть через місяці після одужання від грипу особи похилого віку піддаються підвищеному ризику інфаркту міокарда, інсульту або інвалідності, пише apteka.ua.

Слабкість, підвищена температура тіла, біль -- поширені симптоми грипу, які вказують на системний запальний відповідь.  Мало хто знає, що через 2-4 тижні після одужання від грипу у осіб похилого віку в 3-5 разів підвищений ризик розвитку інфаркту міокарда та в 2-3 рази -- інсульту, відзначають вчені.

Серед старших людей більше половини випадків госпіталізацій пов'язана з грипом та понад 80% випадків смерті стаються саме через грип, тому особливо важливо, щоб в цьому віці люди отримували вакцину проти грипу, додають дослідники. Сьогодні розроблено кілька вакцин спеціально для осіб похилого віку. Вони забезпечують посилений імунну відповідь у цієї вікової групи.

Та й іншим не варто легковажно ставитися до грипу. Перехворівши на грип, людина може вже не повернутися до того рівня функціональної активності, який був раніше. А у людей похилого віку грип може запустити “ефект доміно” щодо проблем зі здоров'ям і привести до інвалідності, підкреслюють вчені.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.