Вчені порадили жінкам цього віку обов'язково худнути

12 Грудень, 2017 - 13:00

Нове дослідження дає підстави припускати, що жінкам ніколи не пізно схуднути, щоб знизити ризик розвитку раку молочної залози. Зокрема, дослідники встановили, що зменшення маси тіла на 5% після настання менопаузи може знизити ризик розвитку раку молочної залози приблизно на 12%, пише apteka.ua.   Для жінки з масою тіла 77 кг 5% маси тіла -- це близько 4 кг.

У дослідженні взяли участь 61 тисяча жінок в період менопаузи в віці 50-79 років без історії раку молочної залози. Масу тіла учасниць вимірювали на початку дослідження і через 3 роки. Спостереження за здоров'ям учасниць відбувалося в середньому більше 11 років. За цей час у понад 3 тисяч жінок жінки розвинувся інвазивний рак молочної залози.

З початкової групи  понад 8,1 тисяч осіб складали жінки, які втратили 5% або більше своєї маси тіла. Дослідники порівняли стан здоров'я цих жінок з більш ніж 41,1 тисяч учасниць, чия маса тіла залишалася стабільною. У жінок, маса тіла яких залишалася стабільною, середній індекс маси тіла (ІМТ) становив 26,7.

Нагадаємо, що ІМТ 18,5-24,9 вважається нормальним, 25-29,9 — вказує на надлишкову масу тіла, а більше 30 -- на ожиріння. Жінки, які навмисно схудли в ході дослідження, почали з ІМТ 29,9.

В результаті було встановлено, що зменшення маси тіла на 5% сприяло зниженню ризику розвитку раку молочної залози на 12%. При цьому, коли жінки втратили ще більшу масу тіла -- 15% або більше -- ризик знизився на 37%.

За словами вчених, ожиріння є відомим фактором ризику розвитку раку молочної залози. Однак раніше не було ясно, чи може схуднення запобігти хворобі. І якщо так, то який вік оптимальний для схуднення. Отримані результати вказують на те, що помірна стійка втрата маси тіла може мати важливі наслідки для здоров'я. Зменшення маси тіла на 5% приносить позитивний результат для здоров'я саме по собі. Крім того, схуднення зменшення запальних процесів в організмі, що знижує ризик розвитку раку.

Дослідники також оцінили, як впливає збільшення маси тіла. Більше 12 тисяч жінок набрали масу під час дослідження, і в цілому це не підвищувало ризик розвитку раку молочної залози. Однак, коли дослідники вивчали конкретні види раку молочної залози, з'ясувалося, що у жінок, які набрали масу тіла після настання менопаузи, ризик розвитку тричі негативного раку молочної залози підвищувався на 54%.

Тож вчені радять жінкам у періоді менопаузи контролювати свою вагу, що може знизити ризик розвитку раку молочної залози та інших видів раку, пов'язаних з надмірною масою тіла, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, захворювань суглобів. Щоб домогтися цього, слід займатися аеробними вправ по 3-4 години на тиждень, а також виконувати силові тренування.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
12:00
Чому людина може втратити такі відчуття і скільки часу потрібно на відновлення організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.