Через цю хворобу може померти кожна двадцята дитина в країні

17 Грудень, 2017 - 15:00

За даними Міністерства охорони здоров'я, по країні вже більше 2 тисяч випадків захворювань на кір, це в 70 разів більше, ніж в минулому році. Найбільше хворих в Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях. Інфекціоністи кажуть: ситуація критична і загрожує епідемією.

Причин спалаху захворювання в Україні фахівці називають п'ять. Головна причина такої ситуації - в недовірі пацієнтів до щеплень і, як результат - наднизький рівень вакцинації. З 2008 до 2016 року відсоток вакцинованих людей в країні впав в рази: зокрема, від кору - з 98% до 45%. До того ж, для кору характерна циклічність, період підвищення захворюваності становить раз на п'ять-сім років.

Кір вважається однією з головних причин дитячої смертності в усьому світі. Хвороба небезпечна такими ускладненнями, як пневмонія і ураження головного мозку. Але, незважаючи на це, багато українців вважають, що від вакцинації більше шкоди, ніж
користі, бояться ускладнень і пишуть відмови від щеплень або купують довідки про вакцинацію. 

"Тоді як існує таке поняття, як «імунний прошарок», що складається з  вакцинованої частини населення. Цей показник має становити  95% ", - розповіла завідуюча відділенням педіатрії медичної групи компаній ADONIS Юлія Рогожина.

А якщо від щеплення відмовляються здорові діти без протипоказань, цим вони наражають на небезпеку дітей з імунодефіцитом, з серйозними хронічними захворюваннями. Тоді як ця хвороба  загрожує життю!

Щоб захиститися від кору, потрібно зробити два щеплення. Якщо хочете перестрахуватися, можете попросити лікаря показати вам упаковку. Якщо вона прохолодна, значить зберігалася правильно. Через 1-2 тижні може з"явитись невелике підвищення температури і висип, які протягом доби-трьох проходять, пише t1.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.