Через цю хворобу може померти кожна двадцята дитина в країні

17 Грудень, 2017 - 15:00

За даними Міністерства охорони здоров'я, по країні вже більше 2 тисяч випадків захворювань на кір, це в 70 разів більше, ніж в минулому році. Найбільше хворих в Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях. Інфекціоністи кажуть: ситуація критична і загрожує епідемією.

Причин спалаху захворювання в Україні фахівці називають п'ять. Головна причина такої ситуації - в недовірі пацієнтів до щеплень і, як результат - наднизький рівень вакцинації. З 2008 до 2016 року відсоток вакцинованих людей в країні впав в рази: зокрема, від кору - з 98% до 45%. До того ж, для кору характерна циклічність, період підвищення захворюваності становить раз на п'ять-сім років.

Кір вважається однією з головних причин дитячої смертності в усьому світі. Хвороба небезпечна такими ускладненнями, як пневмонія і ураження головного мозку. Але, незважаючи на це, багато українців вважають, що від вакцинації більше шкоди, ніж
користі, бояться ускладнень і пишуть відмови від щеплень або купують довідки про вакцинацію. 

"Тоді як існує таке поняття, як «імунний прошарок», що складається з  вакцинованої частини населення. Цей показник має становити  95% ", - розповіла завідуюча відділенням педіатрії медичної групи компаній ADONIS Юлія Рогожина.

А якщо від щеплення відмовляються здорові діти без протипоказань, цим вони наражають на небезпеку дітей з імунодефіцитом, з серйозними хронічними захворюваннями. Тоді як ця хвороба  загрожує життю!

Щоб захиститися від кору, потрібно зробити два щеплення. Якщо хочете перестрахуватися, можете попросити лікаря показати вам упаковку. Якщо вона прохолодна, значить зберігалася правильно. Через 1-2 тижні може з"явитись невелике підвищення температури і висип, які протягом доби-трьох проходять, пише t1.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.