Через цю хворобу може померти кожна двадцята дитина в країні

17 Грудень, 2017 - 15:00

За даними Міністерства охорони здоров'я, по країні вже більше 2 тисяч випадків захворювань на кір, це в 70 разів більше, ніж в минулому році. Найбільше хворих в Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях. Інфекціоністи кажуть: ситуація критична і загрожує епідемією.

Причин спалаху захворювання в Україні фахівці називають п'ять. Головна причина такої ситуації - в недовірі пацієнтів до щеплень і, як результат - наднизький рівень вакцинації. З 2008 до 2016 року відсоток вакцинованих людей в країні впав в рази: зокрема, від кору - з 98% до 45%. До того ж, для кору характерна циклічність, період підвищення захворюваності становить раз на п'ять-сім років.

Кір вважається однією з головних причин дитячої смертності в усьому світі. Хвороба небезпечна такими ускладненнями, як пневмонія і ураження головного мозку. Але, незважаючи на це, багато українців вважають, що від вакцинації більше шкоди, ніж
користі, бояться ускладнень і пишуть відмови від щеплень або купують довідки про вакцинацію. 

"Тоді як існує таке поняття, як «імунний прошарок», що складається з  вакцинованої частини населення. Цей показник має становити  95% ", - розповіла завідуюча відділенням педіатрії медичної групи компаній ADONIS Юлія Рогожина.

А якщо від щеплення відмовляються здорові діти без протипоказань, цим вони наражають на небезпеку дітей з імунодефіцитом, з серйозними хронічними захворюваннями. Тоді як ця хвороба  загрожує життю!

Щоб захиститися від кору, потрібно зробити два щеплення. Якщо хочете перестрахуватися, можете попросити лікаря показати вам упаковку. Якщо вона прохолодна, значить зберігалася правильно. Через 1-2 тижні може з"явитись невелике підвищення температури і висип, які протягом доби-трьох проходять, пише t1.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.