Компресiйнi панчохи при варикозi: функцiї, ефективнiсть, застосування

16 Січень, 2018 - 15:59
Компресiйними називають спецiальнi лiкувально-профiлактичнi панчохи з певного матерiалу. Вони вiдзначаються гiпоалергеннiстю, повiтропроникнiстю, мiцнiстю. Безшовнi, тiлеснi або чорнi, на вигляд не вiдрiзняються вiд звичайної бiлизни. Завдяки особливостям трикотажу, з якого їх виробляють, забезпечують тиск на тканини вiдповiдно до потреб (максимальний -- у дiлянцi кiсточки, зменшується у напрямку до стегна). Це полiпшує кровотiк, перешкоджаючи застою кровi в нижнiх кiнцiвках, набряклостi та втомi нiг, а також знижує ризик тромбоутворення.
 
00276062250.jpg
 
Покази та протипокази компресiйних панчiх
Носити компресiйнi панчохи варто в таких випадках:
1. Для запобiгання варикозу у вагiтних.
2. Для профiлактики ускладнень у пацiєнтiв, якi перенесли операцiю на венах нiг.
3. За наявностi варикозного розширення вен для запобiгання ускладненням хвороби.
4. Людям, якi провадять сидячий спосiб життя або зазнають надмiрного фiзичного навантаження.
5. У реабiлiтацiйному перiодi пiсля складних переломiв нижнiх кiнцiвок.
 
Протипоказами для носiння вважають:
Якщо вам поставлено дiагноз облiтеруючий атеросклероз артерiй нiг.
Цукровий дiабет.
Порушення цiлiсностi шкiри в мiсцях зiткнення з бiлизною (виразки, екзема).
Запальнi процеси в стiнках судин нiг рiзної етiологiї (ендартерiїт, гострий тромбофлебiт та iн).
Важкi серцево-легеневi хвороби.
 
Класи компресiї панчiх при варикозi
Для консервативного лiкування варикозу рекомендують пiдбирати лiкувальнi панчохи. Видiляють чотири класи компресiї, кожен з яких має свої покази.
Панчохи першого класу пiдiйдуть вагiтним, носять їх i для профiлактики в разi появи раннiх симптомiв хвороби. Також можна використовувати такi панчохи, якщо вiдчуваєте втому в ногах увечерi.
 
00276062252_2.jpg
 
Панчохи другого класу (середньої компресiї) рекомендованi пацiєнтам пiсля оперативних втручань, таких як склерозування або флебектомiя, для запобiгання утворенню тромбiв. Це найпоширенiший варiант.
Призначаючи панчохи третього класу з сильною компресiєю, враховують порушення трофiки тканин внаслiдок прогресування варикозу. Показанi при тромбозi глибоких вен, ПТФБ (посттромбофлебiтична хвороба).
Панчохи четвертого класу найсильнiшої компресiї призначають пацiєнтам iз вродженими патологiями будови вен або лiмфатичних судин.
 
Як вибрати компресiйнi панчохи
Вкрай важливо для комфортного носiння та досягнення належного результату правильно вимiряти ноги в деяких мiсцях (стопи, кiсточки, гомiлки, колiна, стегна) вранцi до того, як встанете з лiжка. Далi за спецiальними таблицями пiдбирають iндивiдуально праву i лiву панчохи.
Треба враховувати клас компресiї (панчохи першого i другого класiв можна купувати без консультацiї лiкаря, третього та четвертого -- продаються тiльки за рецептом). Придбати можна в магазинi медтехнiки у Львовi або через iнтернет-магазин medsklad.com.ua.
 
image-0-02-04-38b8277cd4d093234e4970d8acbbc6f16aa528f029be356d201f96b1c9846703-v_0.jpg
 
Як надягати та носити компресiйнi панчохи
Дотримуючись певних умов надягання та носiння компресiйного трикотажу, можна домогтися належного терапевтичного ефекту в лiкуваннi варикозного розширення вен.
Носити панчохи рекомендують щодня. Надягати вранцi не встаючи з лiжка, знiмати -- перед сном лежачи. Оскiльки матерiал щiльний i не тягнеться, нiгтi мають бути коротко пiдрiзанi, перснi й iншi прикраси знятi. Зiбрати панчоху в гармошку, пiдняти ногу й надягнути до кiсточки. Далi поступово, розгладжуючи складки, натягнути вирiб по довжинi. Повторити те саме з другою ногою. Знiмати у зворотному напрямку, збираючи панчоху в руцi.
 
00276062251_0.jpg
 
У гарячу пору року стандартну компресiйну бiлизну носити не дуже комфортно. Можна купити на сайтi медтехнiки спецiальнi полегшенi варiанти для лiта. Регулярне носiння компресiйного трикотажу допомагає запобiгти розвитку хвороб вен i прогресуванню вже наявних змiн.
Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією. Самолікування може бути шкідливих для вашого здоров'я.  
 
Реклама
 

Реклама

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.