Лікарі розповіли, чим небезпечні для молоді слабоалкогольні коктейлі

12 Жовтень, 2018 - 10:22
Та навіть пиво може швидко викликати у підлітка алкогольну залежність

Слабоалкогольні коктейлі, в яких міститься кофеїн, так званий "алко-поп", є досить популярним серед молоді. Проте поєднання кофеїну з алкоголем в одному енергетичному напої небезпечне для здоров'я -- може викликати гостру кардіоміопатію навіть у молодих людей, зазначається на сайті Київського міського центру здоров'я.

Етиловий спирт, як сильний токсикант, пригнічує роботу мозку, міокарда, а кофеїн -- тонізує і провокує організм до втрати ресурсів і виснаження. В результаті виникає порочне коло, яке збільшує ризик смерті, особливо при неконтрольованому вживанні напоїв.

Крім того, кофеїн маскує ефект дії алкоголю, уповільнює процес прийняття рішень і потенційно ставить споживача в ситуацію, загрозливу для життя.

Не менш небезпечне і пиво. Його фармакологічна дія така, що напій сприяє відпочинку і заспокоєнню, навіть приголомшеності. Та регулярне вживання для розслаблення швидко стає звичкою, дози наростають, виникають алкогольні ексцеси, з'являється похмільний синдром. Перше вживання переноситься на все більш ранній термін і, нарешті, на ранок. Для формування залежності пиво навіть більш небезпечне, ніж міцні алкогольні напої, бо викликає, завдяки швидкому всмоктуванню, більш виражене сп'яніння.

Свою пагубну дію спричиняє спирт, що міститься в пиві, а також важкі метали -- кобальт, кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк. Кадмій, як добавка для збереження
піни, займає особливе місце завдяки біологічним властивостям і механізму вражаючої дії. Великі його дози при непомірному вживанні пива викликають явища гострого отруєння, а постійне надходження -- хронічне отруєння. Солі кадмію вражають нирки і серце, пригнічують передачу нервових імпульсів, сперматогенез,
вироблення чоловічих статевих гормонів, інсуліну.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.