Лікарі розповіли, чим небезпечні для молоді слабоалкогольні коктейлі

12 Жовтень, 2018 - 10:22
Та навіть пиво може швидко викликати у підлітка алкогольну залежність

Слабоалкогольні коктейлі, в яких міститься кофеїн, так званий "алко-поп", є досить популярним серед молоді. Проте поєднання кофеїну з алкоголем в одному енергетичному напої небезпечне для здоров'я -- може викликати гостру кардіоміопатію навіть у молодих людей, зазначається на сайті Київського міського центру здоров'я.

Етиловий спирт, як сильний токсикант, пригнічує роботу мозку, міокарда, а кофеїн -- тонізує і провокує організм до втрати ресурсів і виснаження. В результаті виникає порочне коло, яке збільшує ризик смерті, особливо при неконтрольованому вживанні напоїв.

Крім того, кофеїн маскує ефект дії алкоголю, уповільнює процес прийняття рішень і потенційно ставить споживача в ситуацію, загрозливу для життя.

Не менш небезпечне і пиво. Його фармакологічна дія така, що напій сприяє відпочинку і заспокоєнню, навіть приголомшеності. Та регулярне вживання для розслаблення швидко стає звичкою, дози наростають, виникають алкогольні ексцеси, з'являється похмільний синдром. Перше вживання переноситься на все більш ранній термін і, нарешті, на ранок. Для формування залежності пиво навіть більш небезпечне, ніж міцні алкогольні напої, бо викликає, завдяки швидкому всмоктуванню, більш виражене сп'яніння.

Свою пагубну дію спричиняє спирт, що міститься в пиві, а також важкі метали -- кобальт, кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк. Кадмій, як добавка для збереження
піни, займає особливе місце завдяки біологічним властивостям і механізму вражаючої дії. Великі його дози при непомірному вживанні пива викликають явища гострого отруєння, а постійне надходження -- хронічне отруєння. Солі кадмію вражають нирки і серце, пригнічують передачу нервових імпульсів, сперматогенез,
вироблення чоловічих статевих гормонів, інсуліну.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.