Лікарі розповіли, чим небезпечні для молоді слабоалкогольні коктейлі

12 Жовтень, 2018 - 10:22
Та навіть пиво може швидко викликати у підлітка алкогольну залежність

Слабоалкогольні коктейлі, в яких міститься кофеїн, так званий "алко-поп", є досить популярним серед молоді. Проте поєднання кофеїну з алкоголем в одному енергетичному напої небезпечне для здоров'я -- може викликати гостру кардіоміопатію навіть у молодих людей, зазначається на сайті Київського міського центру здоров'я.

Етиловий спирт, як сильний токсикант, пригнічує роботу мозку, міокарда, а кофеїн -- тонізує і провокує організм до втрати ресурсів і виснаження. В результаті виникає порочне коло, яке збільшує ризик смерті, особливо при неконтрольованому вживанні напоїв.

Крім того, кофеїн маскує ефект дії алкоголю, уповільнює процес прийняття рішень і потенційно ставить споживача в ситуацію, загрозливу для життя.

Не менш небезпечне і пиво. Його фармакологічна дія така, що напій сприяє відпочинку і заспокоєнню, навіть приголомшеності. Та регулярне вживання для розслаблення швидко стає звичкою, дози наростають, виникають алкогольні ексцеси, з'являється похмільний синдром. Перше вживання переноситься на все більш ранній термін і, нарешті, на ранок. Для формування залежності пиво навіть більш небезпечне, ніж міцні алкогольні напої, бо викликає, завдяки швидкому всмоктуванню, більш виражене сп'яніння.

Свою пагубну дію спричиняє спирт, що міститься в пиві, а також важкі метали -- кобальт, кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк. Кадмій, як добавка для збереження
піни, займає особливе місце завдяки біологічним властивостям і механізму вражаючої дії. Великі його дози при непомірному вживанні пива викликають явища гострого отруєння, а постійне надходження -- хронічне отруєння. Солі кадмію вражають нирки і серце, пригнічують передачу нервових імпульсів, сперматогенез,
вироблення чоловічих статевих гормонів, інсуліну.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.