Лікарі розповіли, чим небезпечні для молоді слабоалкогольні коктейлі

12 Жовтень, 2018 - 10:22
Та навіть пиво може швидко викликати у підлітка алкогольну залежність

Слабоалкогольні коктейлі, в яких міститься кофеїн, так званий "алко-поп", є досить популярним серед молоді. Проте поєднання кофеїну з алкоголем в одному енергетичному напої небезпечне для здоров'я -- може викликати гостру кардіоміопатію навіть у молодих людей, зазначається на сайті Київського міського центру здоров'я.

Етиловий спирт, як сильний токсикант, пригнічує роботу мозку, міокарда, а кофеїн -- тонізує і провокує організм до втрати ресурсів і виснаження. В результаті виникає порочне коло, яке збільшує ризик смерті, особливо при неконтрольованому вживанні напоїв.

Крім того, кофеїн маскує ефект дії алкоголю, уповільнює процес прийняття рішень і потенційно ставить споживача в ситуацію, загрозливу для життя.

Не менш небезпечне і пиво. Його фармакологічна дія така, що напій сприяє відпочинку і заспокоєнню, навіть приголомшеності. Та регулярне вживання для розслаблення швидко стає звичкою, дози наростають, виникають алкогольні ексцеси, з'являється похмільний синдром. Перше вживання переноситься на все більш ранній термін і, нарешті, на ранок. Для формування залежності пиво навіть більш небезпечне, ніж міцні алкогольні напої, бо викликає, завдяки швидкому всмоктуванню, більш виражене сп'яніння.

Свою пагубну дію спричиняє спирт, що міститься в пиві, а також важкі метали -- кобальт, кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк. Кадмій, як добавка для збереження
піни, займає особливе місце завдяки біологічним властивостям і механізму вражаючої дії. Великі його дози при непомірному вживанні пива викликають явища гострого отруєння, а постійне надходження -- хронічне отруєння. Солі кадмію вражають нирки і серце, пригнічують передачу нервових імпульсів, сперматогенез,
вироблення чоловічих статевих гормонів, інсуліну.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.