Вживання цього овочу захистить від інсульту

9 Листопад, 2018 - 08:43

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона, вживання броколі може захищати від розвитку інсульту.

У броколі міститься сульфорафан -- речовина, яка активує в головному мозку захисний фермент, повідомляє medlinks. В ході експерименту на мишах вчені змогли переконатися в тому, що сульфорафан при потраплянні в організм сприяв зменшенню інтенсивності окисного стресу, через який відбувається пошкодження клітин вільними радикалами. В результаті у тварин це знижувало схильність інсульту, а в разі інсульту робило його менш важким.

Дослідники припускають, що таблетки на основі компонента броколі сульфорафана можуть рятувати від смерті людей, які переживають гостре порушення мозкового кровообігу. За даними ВООЗ, інсульт щорічно "наздоганяє" 15 млн осіб. Якщо лікарями вживаються заходи з порятунку протягом чотирьох годин після інсульту, людина з більшою ймовірністю може відновити функції організму, повністю або частково. На практиці лише 8% з числа тих, що вижили після інсульту, здатні повернутися до колишнього способу життя, до 50% пацієнтів переносять повторний інсульт протягом року після першого, що найчастіше призводить до летального результату.

Спостерігаючи за дією сульфофарана на мозок, вчені заявили, що броколі захищає не тільки від виникнення інсульту, а й від розвитку нейродегенеративних  захворювань, зокрема, хвороби Альцгеймера.

В складі броколі присутній також речовина нікотінамідмононуклеотид, здатна запобігати погіршенню роботи печінки, зору, метаболізму, а також зниженню щільності кісткової тканини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.