Вживання цього овочу захистить від інсульту

9 Листопад, 2018 - 08:43

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона, вживання броколі може захищати від розвитку інсульту.

У броколі міститься сульфорафан -- речовина, яка активує в головному мозку захисний фермент, повідомляє medlinks. В ході експерименту на мишах вчені змогли переконатися в тому, що сульфорафан при потраплянні в організм сприяв зменшенню інтенсивності окисного стресу, через який відбувається пошкодження клітин вільними радикалами. В результаті у тварин це знижувало схильність інсульту, а в разі інсульту робило його менш важким.

Дослідники припускають, що таблетки на основі компонента броколі сульфорафана можуть рятувати від смерті людей, які переживають гостре порушення мозкового кровообігу. За даними ВООЗ, інсульт щорічно "наздоганяє" 15 млн осіб. Якщо лікарями вживаються заходи з порятунку протягом чотирьох годин після інсульту, людина з більшою ймовірністю може відновити функції організму, повністю або частково. На практиці лише 8% з числа тих, що вижили після інсульту, здатні повернутися до колишнього способу життя, до 50% пацієнтів переносять повторний інсульт протягом року після першого, що найчастіше призводить до летального результату.

Спостерігаючи за дією сульфофарана на мозок, вчені заявили, що броколі захищає не тільки від виникнення інсульту, а й від розвитку нейродегенеративних  захворювань, зокрема, хвороби Альцгеймера.

В складі броколі присутній також речовина нікотінамідмононуклеотид, здатна запобігати погіршенню роботи печінки, зору, метаболізму, а також зниженню щільності кісткової тканини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.