Вживання цього овочу захистить від інсульту

9 Листопад, 2018 - 08:43

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона, вживання броколі може захищати від розвитку інсульту.

У броколі міститься сульфорафан -- речовина, яка активує в головному мозку захисний фермент, повідомляє medlinks. В ході експерименту на мишах вчені змогли переконатися в тому, що сульфорафан при потраплянні в організм сприяв зменшенню інтенсивності окисного стресу, через який відбувається пошкодження клітин вільними радикалами. В результаті у тварин це знижувало схильність інсульту, а в разі інсульту робило його менш важким.

Дослідники припускають, що таблетки на основі компонента броколі сульфорафана можуть рятувати від смерті людей, які переживають гостре порушення мозкового кровообігу. За даними ВООЗ, інсульт щорічно "наздоганяє" 15 млн осіб. Якщо лікарями вживаються заходи з порятунку протягом чотирьох годин після інсульту, людина з більшою ймовірністю може відновити функції організму, повністю або частково. На практиці лише 8% з числа тих, що вижили після інсульту, здатні повернутися до колишнього способу життя, до 50% пацієнтів переносять повторний інсульт протягом року після першого, що найчастіше призводить до летального результату.

Спостерігаючи за дією сульфофарана на мозок, вчені заявили, що броколі захищає не тільки від виникнення інсульту, а й від розвитку нейродегенеративних  захворювань, зокрема, хвороби Альцгеймера.

В складі броколі присутній також речовина нікотінамідмононуклеотид, здатна запобігати погіршенню роботи печінки, зору, метаболізму, а також зниженню щільності кісткової тканини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.