Вживання цього овочу захистить від інсульту

9 Листопад, 2018 - 08:43

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона, вживання броколі може захищати від розвитку інсульту.

У броколі міститься сульфорафан -- речовина, яка активує в головному мозку захисний фермент, повідомляє medlinks. В ході експерименту на мишах вчені змогли переконатися в тому, що сульфорафан при потраплянні в організм сприяв зменшенню інтенсивності окисного стресу, через який відбувається пошкодження клітин вільними радикалами. В результаті у тварин це знижувало схильність інсульту, а в разі інсульту робило його менш важким.

Дослідники припускають, що таблетки на основі компонента броколі сульфорафана можуть рятувати від смерті людей, які переживають гостре порушення мозкового кровообігу. За даними ВООЗ, інсульт щорічно "наздоганяє" 15 млн осіб. Якщо лікарями вживаються заходи з порятунку протягом чотирьох годин після інсульту, людина з більшою ймовірністю може відновити функції організму, повністю або частково. На практиці лише 8% з числа тих, що вижили після інсульту, здатні повернутися до колишнього способу життя, до 50% пацієнтів переносять повторний інсульт протягом року після першого, що найчастіше призводить до летального результату.

Спостерігаючи за дією сульфофарана на мозок, вчені заявили, що броколі захищає не тільки від виникнення інсульту, а й від розвитку нейродегенеративних  захворювань, зокрема, хвороби Альцгеймера.

В складі броколі присутній також речовина нікотінамідмононуклеотид, здатна запобігати погіршенню роботи печінки, зору, метаболізму, а також зниженню щільності кісткової тканини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:03
На дотик ця рослина не пекуча, але вже через декілька годин після контакту з нею на шкірі з'являються опіки.
20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.