Завдяки електронному реєстру тепер жінки отримуватимуть нагадування про наступний медогляд

19 Листопад, 2018 - 08:17

На Львівщині забезпечили сучасним обладнанням шість міжрайонних скринінгових центрів для раннього виявлення онкологічних захворювань серед жінок. Також створили медичну інформаційну систему, щоби скринінги були систематичними і жінки отримували нагадування про планові огляди. 

Налагодження  системи раннього виявлення раку відбулося у рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», який є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Загалом в рамках проекту, який триває з 2015 року, виділено 10 млн 150 тисяч доларів США, які були направлені на закупівлю медичного обладнання для діагностики раку, запровадження електронної медичної карти та навчання лікарів, повідомляє МОЗ.

Консультант з управління субпроектом на Львівщині Христина Пак зауважує, що раніше на Львівщині  майже не було обладнання, на якому жінки могли б проходити щорічне обстеження. «Зараз ми маємо десяток якісних цифрових мамографічних апаратів. Закупівля надсучасних мамографічних апаратів є основним досягненням проекту,  адже це основне обладнання для діагностики раку молочної залози», – розповідає Христина Пак.

В рамках реалізації проекту надсучасним та необхідним медичним обладнанням було забезпечено 6 міжрайонних скринінгових центрів – у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді та у Львові (міський і обласний центри).

У всіх цих медичних закладах пацієнткам доступні гінекологічний огляд, кольпоскопія, ультразвукове дослідження молочних залоз (для жінок від 18 до 45 років), мамографія грудних залоз (45 років і старше). Цей перелік профілактичних обстежень рекомендований всім жінкам та направлений на раннє виявлення онкологічних захворювань молочної залози та шийки матки. Всі обстеження на надсучасному обладнанні – безоплатні.

За три роки на Львівщині скринінг на рак грудної залози пройшли понад 26 тисяч жінок, яким загалом було проведено понад 104 тисячі мамографій. Також було зроблено 2,27 млн цитологій – діагностичних лабораторних досліджень для виключення раку шийки матки.

Для впровадження систематичного скринінгу та  нагадування жінкам про наступний візит до лікаря була створена медична інформаційна система – електронний реєстр жіночого населення Львівщини. Для цього 197 амбулаторій підключені до інтернету, комп’ютеризовано 155 робочих місць в жіночих консультаціях області та 286 – у сімейних амбулаторіях та лікарнях.

З часом ця система буде інтегрована у електронну систему охорони здоров’я.

«Обласна адміністрація закупила комп’ютерне обладнання та безкоштовне програмне забезпечення, яке вже отримала кожна амбулаторія та жіноча консультація. Із запровадженням МОЗ України обов’язкових електронних декларацій з сімейними лікарями, стало простіше, адже реєстр автоматично синхронізується із декларацією і до нього вносяться абсолютно всі дані про обстеження жінки. Будь-який мамографічний знімок з початку встановлення обладнання є в системі, в архіві, і при кожному наступному обстеженні лікар може зробити порівняння з попереднім», – пояснює Христина Пак.

Після закупівлі необхідного обладнання, безоплатні діагностичні послуги користуються значним попитом серед львів’янок. Попередній запис на профілактичне мамографічне дослідження проводиться за 3-4 місяці у Львові та за 1-2 місяці у районних центрах.

Довідково:

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак молочної залози є найбільш поширеною формою раку у жінок. Його частка в структурі всієї онкологічної захворюваності в Європейському регіоні становить 28%. Зазвичай рак молочної залози виявляється на пізніх стадіях, що підвищує рівень летальності від цієї недуги. Раннє виявлення хвороби є найбільш доцільним методом боротьби із захворюванням, адже на першій стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
15:22
Є і хороша новина - діти до 15 років майже не хворіють.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.