Завдяки електронному реєстру тепер жінки отримуватимуть нагадування про наступний медогляд

19 Листопад, 2018 - 08:17

На Львівщині забезпечили сучасним обладнанням шість міжрайонних скринінгових центрів для раннього виявлення онкологічних захворювань серед жінок. Також створили медичну інформаційну систему, щоби скринінги були систематичними і жінки отримували нагадування про планові огляди. 

Налагодження  системи раннього виявлення раку відбулося у рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», який є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Загалом в рамках проекту, який триває з 2015 року, виділено 10 млн 150 тисяч доларів США, які були направлені на закупівлю медичного обладнання для діагностики раку, запровадження електронної медичної карти та навчання лікарів, повідомляє МОЗ.

Консультант з управління субпроектом на Львівщині Христина Пак зауважує, що раніше на Львівщині  майже не було обладнання, на якому жінки могли б проходити щорічне обстеження. «Зараз ми маємо десяток якісних цифрових мамографічних апаратів. Закупівля надсучасних мамографічних апаратів є основним досягненням проекту,  адже це основне обладнання для діагностики раку молочної залози», – розповідає Христина Пак.

В рамках реалізації проекту надсучасним та необхідним медичним обладнанням було забезпечено 6 міжрайонних скринінгових центрів – у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді та у Львові (міський і обласний центри).

У всіх цих медичних закладах пацієнткам доступні гінекологічний огляд, кольпоскопія, ультразвукове дослідження молочних залоз (для жінок від 18 до 45 років), мамографія грудних залоз (45 років і старше). Цей перелік профілактичних обстежень рекомендований всім жінкам та направлений на раннє виявлення онкологічних захворювань молочної залози та шийки матки. Всі обстеження на надсучасному обладнанні – безоплатні.

За три роки на Львівщині скринінг на рак грудної залози пройшли понад 26 тисяч жінок, яким загалом було проведено понад 104 тисячі мамографій. Також було зроблено 2,27 млн цитологій – діагностичних лабораторних досліджень для виключення раку шийки матки.

Для впровадження систематичного скринінгу та  нагадування жінкам про наступний візит до лікаря була створена медична інформаційна система – електронний реєстр жіночого населення Львівщини. Для цього 197 амбулаторій підключені до інтернету, комп’ютеризовано 155 робочих місць в жіночих консультаціях області та 286 – у сімейних амбулаторіях та лікарнях.

З часом ця система буде інтегрована у електронну систему охорони здоров’я.

«Обласна адміністрація закупила комп’ютерне обладнання та безкоштовне програмне забезпечення, яке вже отримала кожна амбулаторія та жіноча консультація. Із запровадженням МОЗ України обов’язкових електронних декларацій з сімейними лікарями, стало простіше, адже реєстр автоматично синхронізується із декларацією і до нього вносяться абсолютно всі дані про обстеження жінки. Будь-який мамографічний знімок з початку встановлення обладнання є в системі, в архіві, і при кожному наступному обстеженні лікар може зробити порівняння з попереднім», – пояснює Христина Пак.

Після закупівлі необхідного обладнання, безоплатні діагностичні послуги користуються значним попитом серед львів’янок. Попередній запис на профілактичне мамографічне дослідження проводиться за 3-4 місяці у Львові та за 1-2 місяці у районних центрах.

Довідково:

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак молочної залози є найбільш поширеною формою раку у жінок. Його частка в структурі всієї онкологічної захворюваності в Європейському регіоні становить 28%. Зазвичай рак молочної залози виявляється на пізніх стадіях, що підвищує рівень летальності від цієї недуги. Раннє виявлення хвороби є найбільш доцільним методом боротьби із захворюванням, адже на першій стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:19
Чорна горобина знижує тиск, червона - допомагає при атеросклерозі. Та це ще не всі їхні корисні властивості.
16:13
А ті, кого вони вкусили ще на початку літа, лише тепер виявляють у себе складну хворобу.
13:27
Про те, як і з чого роблять цей популярний серед українців продукт.
14:00
Поради сімейної лікарки та знавця народної медицини.
18:30
Попри поважний вік, він не користується окулярами і дотепер читає лекції.
11:21
Про важливість цього продукту для організму людини, а також про те, чому його не варто пересушувати.
12:35
Її називають одним із найдешевших і найдієвіших способів виходу з емоційної кризи.
20:42
Якщо щоранку ви почуваєтесь виснаженими, хоч і спали всю ніч, то цей текст вам стане у пригоді.
10:15
Технологія виготовлення цих продуктів однакова, принципова відмінність - у складі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.