Нервувати краще... вранці, радять фахівці

7 Грудень, 2018 - 09:16

Виявляється, вечірній стрес може бути шкідливішим за ранковий, оскільки на нього може гірше реагувати організм. Це змогли встановити японські дослідники з Університету Хоккайдо.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neuropsychopharmacology Reports. Як кажуть вчені, більш виражена хвороблива реакція організму на вечірній стрес пов'язана з його підпорядкованістю циркадним ритмам.

Вчені провели експеримент, в якому люди проходили стресові для них завдання вранці або ввечері, пише medlinks. Фахівці виявили, що у тих учасників, які відчували ранковий стрес, рівень гормону кортизолу піднімався набагато значніше, ніж у тих, хто стикався з вечірнім стресом. А синтез кортизолу тісно пов'язаний з біоритмами, і в організмі діє механізм, який дає викидати додаткові кількості гормону в вечірній час, коли йому потрібен відпочинок.

Чому ж вечірній стрес шкідливіший для організму? Вчені пояснюють: кортизол мобілізує енергетичні ресурси, але якщо у вечірній час його виробляється недостатньо, впоратися зі стресом може бути набагато важче. Таким чином, психологічна напруга вечорами потенційно небезпечніше, ніж стрес в ранкові години - вразливість організму перед вечірнім стресом вища через брак кортизолу, в зв'язку з якою організму буквально не вистачає енергії, щоб впоратися з навантаженням.

«На стрес реагує як гормональна система, так і нервова, про що можна судити за серцевим ритмом: при стресі автономна нервова система змушує серце битися частіше. У ранкові години людині простіше впоратися з подразниками - стресовий гормон кортизол стає помічником для його організму», - резюмували дослідники.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:40
За даними ВООЗ, 40% дітей у віці 14 - 18 років систематично вживають cпиртне.
15:52
Про використання ладану під час богослужіння йдеться ще у Старому Заповіті.
14:25
Чи справді малюкові потрібен такий ранній розвиток? Наскільки успішними стають у дорослому житті вундеркінди?
17:17
За останній рік новоутворення досягло такого розміру, що жінка не могла самостійно ходити.
19:50
Нестача цього продукту в раціоні призводить до багатьох проблем, кажуть медики.
18:12
"На 70 - 80% вони складаються зі солi", - каже експертка.
14:45
У якому віці найчастіше народжують українки? Які наслідки пізнього материнства? Які тенденції у Європі?
11:09
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як діяти пацієнтам у непередбачуваних випадках.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.