Нервувати краще... вранці, радять фахівці

7 Грудень, 2018 - 09:16

Виявляється, вечірній стрес може бути шкідливішим за ранковий, оскільки на нього може гірше реагувати організм. Це змогли встановити японські дослідники з Університету Хоккайдо.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neuropsychopharmacology Reports. Як кажуть вчені, більш виражена хвороблива реакція організму на вечірній стрес пов'язана з його підпорядкованістю циркадним ритмам.

Вчені провели експеримент, в якому люди проходили стресові для них завдання вранці або ввечері, пише medlinks. Фахівці виявили, що у тих учасників, які відчували ранковий стрес, рівень гормону кортизолу піднімався набагато значніше, ніж у тих, хто стикався з вечірнім стресом. А синтез кортизолу тісно пов'язаний з біоритмами, і в організмі діє механізм, який дає викидати додаткові кількості гормону в вечірній час, коли йому потрібен відпочинок.

Чому ж вечірній стрес шкідливіший для організму? Вчені пояснюють: кортизол мобілізує енергетичні ресурси, але якщо у вечірній час його виробляється недостатньо, впоратися зі стресом може бути набагато важче. Таким чином, психологічна напруга вечорами потенційно небезпечніше, ніж стрес в ранкові години - вразливість організму перед вечірнім стресом вища через брак кортизолу, в зв'язку з якою організму буквально не вистачає енергії, щоб впоратися з навантаженням.

«На стрес реагує як гормональна система, так і нервова, про що можна судити за серцевим ритмом: при стресі автономна нервова система змушує серце битися частіше. У ранкові години людині простіше впоратися з подразниками - стресовий гормон кортизол стає помічником для його організму», - резюмували дослідники.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
20:15
Що більше ми ходимо - то довше залишаємось молодими та здоровими, запевняють лікарі й біологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.