Секрети нашої пам'яті. Про гіпокамп, небажані спогади та вивчення іноземних мов

26 Лютий, 2019 - 12:16
Як і де мозок зберігає інформацію? Чому одним людям іноземні мови даються легко, а іншим - важко? Чи можливо позбутися небажаних спогадів?
Ви пам’ятаєте, чим снідали вчора? А тиждень тому? Хтось одразу відповість на ці запитання, а хтось намагатиметься, намагатиметься згадати, та врешті зрозуміє, що забув навіть, що їв на сніданок сьогодні. Чому одні люди тримають у пам’яті події, які сталися давно, комбінації цифр чи й цілі тексти, а інші не можуть запам’ятати дату народження близької людини чи ім’я нового знайомого? Розкрити таємницю пам’ятi прагнуть науковці. У цьому їм допомагають, зокрема, експерименти над тваринами. Наприклад, біологи Каліфорнійського університету спробували пересадити пам’ять від одного морського равлика роду аплізія іншому — через ін’єкцію рибонуклеїнових кислот (РНК). На равликів діяли слабким електрострумом, доки у тварин виробився захисний рефлекс — скорочення м’язів.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.