В аптеках протиправно завищують вартість ліків: нові дані Держпродспоживслужби

27 Лютий, 2019 - 12:59
Завищення цін зафіксовані у семи областях, найбільші зловживання виявлено у Полтавській, Львівській, Кіровоградській, Закарпатській областях.
Йдеться про препарати, які належать до Національного переліку основних лікарських засобів. А отже, підлягають закупівлі закладами й установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а націнка на них не може перевищувати 25%. Експерти Держпродспоживслужби зафіксували, що в деяких аптеках надбавка при реалізації лікарських засобів сягала 41%! Більшість препаратів, на які були завищені ціни, — ліки для хворих, що страждають на важкі серцево-судинні та ендокринологічні недуги. Докладніше — у розмові з Ларисою Єфімовою, начальницею управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби України. — Скільки аптек було перевірено з приводу завищення цін на ліки, за який проміжок часу, в яких регіонах України? — Протягом січня 2019 року територіальними органами Держпродспоживслужби проведено 16 планових перевірок у сфері державних регульованих цін на фармацевтичному ринку.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.