Антибіотики за рецептом. Що зміниться для лікарів і пацієнтів?

24 Березень, 2019 - 09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
Кабмін затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. Він передбачає посилення контролю за відпуском антибіотиків в аптеках — уже з наступного року ці препарати продаватимуть лише за рецептом. Виписати його матиме право кожен лікар, до якого звернеться пацієнт. Люди хвилюються, що через нововведення чимало антибіотиків подорожчають або й взагалі зникнуть із аптек. Чи так це? Обговорюємо ситуацію з Віктором Ляшком, першим заступником генерального директора ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, Віктором Сердюком, головою Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів, Владиславом Онищенком, головою правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення, та експертом Сергієм Тарасовим.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.