Чому деякі дотики викликають у людей сміх і навіть регіт? Цікаві факти про лоскоти

27 Березень, 2019 - 20:15
Науковці виділяють декілька видів лоскотів. А крім людей, їх відчувають, зокрема, вищі примати - шимпанзе, орангутанги, горили.
То що таке лоскоти, чи відчувають їх тварини і чому вважають, більшість людей не можуть залоскотати себе до сміху самотужки? Спробуймо знайти відповіді на ці запитання в розмові з науковцями. — Із погляду фізіології, лоскоти — це реакція на тактильне подразнення нервових закінчень на шкірі людини, — пояснює в коментарі газеті "Експрес" нейрофізіологиня Ольга Берченко. — Реакція виникає лише у відповідь на подразнення певних частин тіла — найчутливішими є ділянка ребер (боки), шия, під пахвами, підколінні ямки та підошви. Сигнали з цих зон потрапляють відразу в декілька ділянок мозку — ту, що загалом реагує на дотики, а також у ті, що відповідають за задоволення і реакцію на небезпеку. — А чому ми реагуємо на лоскоти власне сміхом? — Нейрофізіологічний феномен лоскотів ще не з’ясований, — каже Віталій Осташко, лікар-невропатолог вищої категорії.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.