Навіть маленький мозоль може стати причиною великої проблеми. Як її уникнути?

9 Квітень, 2019 - 12:48
Поради лікаря-дерматолога.
Нинішню пору сміливо можна назвати сезоном мозолів: перехід на весняне взуття, початок городніх робіт сприяють появі цих болючих пухирців на шкірі. Що ж робити, якщо дошкуляє така прикрість? — Мозоль — не що інше, як захисна реакція шкіри на подразнення в тих місцях, де виникає тертя або стиснення, — розповідає газеті "Експрес" Жанна Приходько, лікарка-дерматологиня вищої категорії. — Мозолі проявляються міхуром — під ушкодженою шкірою збирається рідина, яка дає змогу епітелію відновитися та водночас захищає ушкоджені шари шкіри. Такий міхур у жодному разі не можна руйнувати, бо є ризик інфікування (у свіжу рану може потрапити інфекція, почнеться запалення та навіть нагноювання), а сам мозоль гоїтиметься набагато довше. Бувають навіть кров’яні мозолі — таке стається, коли через натирання ушкоджено кровоносні судини, розташовані близько до поверхні.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.