Не проспіть: як налаштувати свій біологічний годинник та вберегтись від джетлагів

20 Червень, 2019 - 11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
У нашому житті – значно більше ритму, ніж може спершу здатись. І час — це параметр який відслідковує кожна клітина організму на молекулярному рівні. Не залежно від того, маєте ви з собою годинник чи ні, ваш організм містить трильйони мікрогодинників, що непомітно працюють та забезпечують здорове життя. Пригадуєте, у 2017 році Нобелівську премію з фізіології отримали американські вчені Джеффрі Хол, Майкл Розбаш та Майкл Янг за вивчення роботи біологічного годинника? Нобеліати більш ніж 20 років досліджували молекулярні та клітинні механізми, що формують біологічну ритміку. Цікава ця нагорода тим, що її присудили не за якесь конкретне точкове відкриття на кшталт пеніциліну, а за десятки років праці у напрямку розуміння цих складних механізмів.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.