Найнебезпечніша хвороба літа: що варто знати про правець

28 Червень, 2019 - 18:05
Необхідно берегтися навіть від найменших травм. Якщо ви злегка вкололи стопу чи палець і рана контактувала з грунтом - обов'язково зверніться до травматолога.
Ви зрізали в саду троянди — і вкололися. Чи травмувалися до крові, працюючи на городі. Ет, яка дрібниця — промили ранку перекисом водню і досить, саме загоїться, думаємо собі. Тим часом медики наголошують: пік захворювання на правець припадає саме на літо, коли люди активно працюють на землі. Чому правець вважається найнебезпечнішою літньою недугою? Як захиститися? — Правець — це гостра iнфекцiйна хвороба, збудником якої є анаеробний мiкроб, що у грунтi утворює спори i може проникнути в органiзм людини через дрiбнi, а частiше — саме колотi рани, — каже "Експресу" Ольга Чудінова, лікарка-епідеміологиня міськвідділу обласного лабораторного центру МОЗУ.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.