Лікарі застерігають: кліщі ще досі активні

21 Вересень, 2019 - 16:13
А ті, кого вони вкусили ще на початку літа, лише тепер виявляють у себе складну хворобу.
Небезпечну хворобу Лайма діагностували у двох жителів Тернопільської області, які зазнали укусу кліщів ще в червні. Тоді постраждалі видалили їх самостійно й викинули, не звернувшись до медиків. А днями потрапили до лікарні. Чому ця хвороба може так довго перебігати у прихованій формі — проявитись лише через декілька місяців? — Інкубаційний період від моменту укусу кліща до появи клінічних проявів хвороби Лайма (бореліозу) в середньому становить від 3 до 32 діб. Але цей період може тривати і до 180 днів, — каже Надія Годована, лікарка-епідеміологиня відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр”.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.