Іноді краще не жувати. Про сорбіт, поліізобутилен та інші складники жувальної гумки

16 Листопад, 2019 - 17:00
Деякі добавки, які є в цьому виробі, здатні провокувати алергію, мігрень і навіть безсоння.
А чи знали ви, що жувальна гумка — це кондитерський виріб, складники якого навряд чи нагадують ті, з яких виготовляють тістечка? То з чого ж роблять ці гумки і чому ковтати їх вкрай небажано? Детальніше — в нашому тексті. — Колись жувальні гумки робили зі смоли дерев, каучука, інколи в суміші з бджолиним воском, медом, соком рослин. Нині замість каучука — синтетичні полімери, як-от поліізобутилен, — розповідає "Експресу" Ніна Кільдій, експертка з якості продуктів харчування, керівниця відділу Центру експертиз “Тест”. — Його різновиди використовують для захисту апаратури від корозії, для гідроізоляції. Це нейтральний матеріал, він не є їстівним, не розчиняється у слині й не має харчової цінності.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.