Під час операції на мозку пацієнт співав “Рідна мати моя”

5 Липня, 2020 - 11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
Вас теж дивують медичні історії про операції людини, яка при свідомості? Втім, виявляється, така практиказовсім не дивна, а звична для багатьох лікарень — в тому числі українських. — Як відомо, головний мозок не має больових рецепторів, тож болю не відчуває. Навіть коли до нього торкається скальпель, — розповідає професор Олег Кришталь, академік Національної академії наук, нейрофізіолог. — Однак больові рецептори є на шкірі голови, черепі, оболонках головного мозку. Тому знечулення на певних етапах операції безперечно потрібне.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.