Коли ні холодно, ні жарко. Як працює механізм терморегуляції людини?

27 Листопад, 2020 - 09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
Ні для кого не секрет, що однакову температуру повітря різні люди відчувають по-різному. Комусь у ці листопадові дні може бути дуже холодно, а комусь — хоч би що! Від чого ж залежить наше сприйняття температури? “Відчуття холоду чи тепла суб’єктивне, — пояснює кандидатка біологічних наук, патофізіологиня Ольга Угрин. — Коли людина каже, що їй холодно, це ще не означає, що температура ядра її тіла (вимірюється під пахвами, в прямій кишці або ротовій порожнині) буде менша ніж 36,5 — 37. Незалежно від умов зовнішнього середовища, у всіх людей температура тіла підтримується на сталому рівні”. — Завдяки чому? — Завдяки терморегуляції.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.