Коронавірус не здається. Новий штам COVID-19 поставив під сумнів ефективність вакцин проти цієї хвороби

2 Січень, 2021 - 13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
Наразі ознак підвищеної важкості інфекції або смертності, що пов’язані з новим варіантом коронавірусу, не виявлено, втім більшість випадків інфікування ним реєстрували у людей до 60 років. Яким чином з’являються нові штами вірусів і як з ними давати раду? “Коли віруси розмножуються, то при кожній реплікації відбуваються мутації, — розповідає Ірина Будзанівська, професорка, завідувачка кафедри вірусології ННЦ “Інститут біології та медицини” КНУ імені Тараса Шевченка. — Особливо це стосується РНК-вірусів, яким і є SARS-CoV-2. Імунна ж система кожної людини сприяє накопиченню мутацій вірусу: зокрема, це відбувається і при застосуванні нових медпрепаратів (особливо, якщо вакциновано людину, яка вже є його носієм). Ймовірно, у Великій Британії з’явився новий штам SARS-CoV-2 саме через тестування вакцин.

Реклама

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.